Jak wcierać wcierki? Moje ulubione sposoby aplikacji wcierek.

Pamiętacie post w którym pisałam dlaczego warto używać wcierek do skóry głowy klik ? Dziś chce Wam opowiedzieć jakie są moje ulubione sposoby na ich dokładną aplikację. Najczęściej polecaną metodą na stosowanie wcierek jest ich aplikowanie na skórę głowy bezpośrednio z buteleczki. A co jeśli butelka nie posiada wygodnego aplikatora lub posiada taki, przez który produkt ląduje na naszych włosach zamiast na skórze głowy? Czytajcie dalej! :)


Opuszki palców
Najprostszym sposobem nałożenia jakiegokolwiek płynu na skórę głowy będą nasze palce i dłonie. Wylewamy odrobinę wcierki na rękę i opuszkami palców nanosimy bezpośrednio na skórę głowy. Nie jest to jednak mój najulubieńszy sposób bo duża część płynu po prostu się marnuje a cały proces bardzo długo trwa. Jeśli jednak nie mam przy sobie żadnego z poniższych narzędzi pomocniczych wtedy pozostają mi własne dłonie :)


Strzykawka
Na pomysł strzykawki wpadłam czytając bloga jednej z dziewczyn. Pomyślałam wtedy, że to genialny pomysł i koniecznie muszę spróbować. Okazało się to strzałem w dziesiątkę i teraz najczęściej korzystam z tego sposobu. Strzykawką zasysamy porcję płynu (u mnie jest to zwykle około 5 ml), przykładamy do skalpu i dozujemy bezpośrednio na skórę głowy. W ten sposób nie brudzimy wszystkiego dookoła i nic się nie marnuje. 


Butelka z dozownikiem
Ten sposób również jest szybki i bardzo wygodny. Ja wykorzystuje buteleczkę po wcierce z Joanny. Wystarczy przelać ulubioną wcierkę do buteleczki i za pomocą aplikatora dozować płyn bezpośrednio na skórę głowy. Dzięki takiej buteleczce nic nam nie wycieknie i nie zabrudzi otoczenia. Dodatkowo posiada ona także zatyczkę, więc płyn nie będzie się z niej wylewać.    


Kroplomierz/pipeta
Użycie takiego kroplomierza jest dziecinnie proste. Wystarczy zanurzyć rurkę we wcierce, nacisnąć gumową część i zassać płyn poprzez puszczenie balonika. Przyłożyć do skóry głowy i powoli poprzez ściskanie balonika dozować odpowiednią ilość płynu na głowę. Ten sposób sprawdza się genialnie przy wcierkach robionych samemu w domowym zaciszu. Pipeta pozwoli nam nabrać tyle płynu ile potrzebujemy i w wygodny sposób nałożyć na skalp.Buteleczka z atomizerem
Zapewne każda z nas posiada w domu taką buteleczkę i każda zna jej formę obsługi więc nie będę tutaj opisywać w jaki sposób ona działa. Taka buteleczka powinna rozpylać zawartość na jak najmniejszą powierzchnię tak aby nie marnować wcierki niepotrzebnie i zamiast na skalpie lądować na naszych włosach. Moim zdaniem taka aplikacja jest łatwa ale nie do końca skuteczna bo większość produktu może się zmarnować. Jednak od czasu do czasu i ja korzystam z tej metody ;) Pamiętaj: Przed nałożeniem w wybrany przez nas sposób wcierki dokładnie rozczesz włosy. Gdy cała głowa zostanie pokryta należy zrobić 3-4 minutowy masaż opuszkami palców, masażerem lub szczotką. Wmasowanie wcierki w skórę jest niezbędne, by mogła ona efektywnie zadziałać. Taki masaż pobudza ukrwienie w skórze głowy i wtłacza kosmetyk w cebulki włosowe.

Ja do tego celu najczęściej używam specjalnego masażera do skóry głowy, kupionego za grosze :)
A jaki jest Wasz ulubiony sposób na aplikowanie wcierek? Koniecznie piszcie w komentarzach! :)

5 komentarzy:

 1. Jestem i przeczytałam! No i jak wiesz, mój ulubiony sposób to opuszki palców :p Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja używam opakowania po Joannie Rzepie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też bardzo lubię tą buteleczkę bo jest mega wygodna :)

   Usuń

Fajnie, że jesteś! Koniecznie zostaw komentarz ❤️

Obraźliwe komentarze lub te dotyczące życia prywatnego zostają automatycznie usuwane.
Proszę o niezostawianie linków do swoich blogów w komentarzach.

Copyright © 2016 MyBlondHair , Blogger