WCIERKI DO SKÓRY GŁOWY - dlaczego warto je stosować i jak je wybierać?

Wcierki do skóry głowy to takie odżywki w płynie. Ich głównym zadaniem jest wzmocnienie i odżywienie cebulek włosów, wyregulowanie produkcji sebum, przyspieszenie prostu i zahamowanie wypadania włosów.

Przez długi czas w swojej pielęgnacji rzadko kiedy stosowałam wcierki a jeśli już to nie stosowałam ich regularnie. Dopiero od roku z czystym sumieniem dbam o skórę głowy. Teraz po wcierki sięgam regularnie, co wieczór a następnie specjalnym urządzeniem robię masaż skóry głowy. Nawet mój narzeczony polubił wcieranie i sam się teraz o to dopomina :DDlaczego warto je stosować?
Przede wszystkim wcierki odżywiają skórę głowy a odżywiona skóra produkuje zdrowsze i mocniejsze włosy. Zawarte we wcierkach składniki, stymulują włosy do szybszego rośnięcia, dotleniają je, wzmacniają, a masaż wykonywany podczas tego procesu pozwala składnikom wniknąć wgłąb. Dzięki wcierce można pozbyć się suchości, swędzenia i łuszczenia się skóry. To mój ulubiony sposób na zagęszczenie włosów i wysyp tzw "baby hair"! :)

Aby zauważyć pierwsze efekty wcierkę należy stosować przez co najmniej 3 tygodnie. Sposób nakładania należy ustalić indywidualnie do swoich potrzeb: kilka godzin przed myciem lub po umyciu głowy. Najlepiej robić to codziennie lub przynajmniej 3 razy w tygodniu.

Najczęściej polecaną metodą stosowania wcierki jest aplikowanie jej na skórę głowy bezpośrednio z buteleczki z atomizerem lub pompką. Możemy również użyć do tego pipety lub strzykawkę (to moja ulubiona metoda). Wcierkę aplikujemy na skórę głowy zaczynając od przedziałka. Delikatnie wcieramy, masując skórę opuszkami palców.

Jak je wybierać?
Wcierki do skóry głowy mogą zawierać alkohol lub być jego pozbawione. Alkohol pełni rolę przekaźnika- ułatwia szybsze przedostawanie się składników w głąb skóry, dzięki czemu działanie wcierki jest szybsze i skuteczniejsze. Wiele osób ze względu na wrażliwy skalp musi rezygnować z wcierek z alkoholem. Przed zakupem najlepiej rozpoznać czy Wasza skóra toleruje alkohol, albo bezpiecznie wybrać produkt, który go nie zawiera.  Dla mnie jednak nie stanowi on żadnego problemu i śmiało mogę po nie sięgać. Najpopularniejsze wcierki bez alkolou.


Jantar


Aktywne serum ziołowe na porost Apteczka Agafii


Kozieradka


Saponics
Ampułki RadicalNajpopularniejsze wcierki z alkoholem


Woda Brzozowa

Joanna Rzepa

SeboravitAmpułki Placenta


A jakie są Wasze ulubione wcierki? Z alkoholem czy może bez? Koniecznie dajcie znać w komentarzach! :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Fajnie, że jesteś! Koniecznie zostaw komentarz ❤️

Obraźliwe komentarze lub te dotyczące życia prywatnego zostają automatycznie usuwane.
Proszę o niezostawianie linków do swoich blogów w komentarzach.

Copyright © 2016 MyBlondHair , Blogger