WYPADANIE WŁOSÓW - przyczyny, jak sobie z tym radzić?

by - poniedziałek, kwietnia 24, 2017


Wypadanie włosów to temat bardzo zróżnicowany. Specjaliści uważają, że utrata od 50 do 100 włosów dziennie to pewna norma, która nie jest powodem do niepokoju. Dopiero nadmierna i zwiększona utrata włosów powinna Was zaniepokoić. Jeśli zauważyłyście, że włosy wychodzą Wam bardziej niż kiedykolwiek, to dziś napiszę Wam jakie mogą być przyczyny tego stanu i co możecie z tym zrobić. 






Możliwe przyczyny wypadania włosów


Zła dieta.
Czasem wypadanie może być uwarunkowane złą dietą. Brak w pożywieniu żelaza, białka, cynku i witamin z grupy B ma duże znaczenie jeśli chodzi o wygląd naszych włosów, skóry i paznokci. Warto spożywać dużo warzyw, jajek, ryb, pieczywa pełnoziarnistego oraz pić olej lniany jako dodatkowe uzupełnienie w kwasy Omega 3 i 6. 


Stres.
Duże znaczenie dla naszych włosów oraz skóry może mieć również długotrwały stres. Włosy zwykle nie wypadają od razu tylko dopiero po upływie 3-4 miesięcy od stresującego wydarzenia. W takim przypadku należy udać się do lekarza i ewentualnie wspomagać się kuracją zewnętrzną (wcierki). Starajmy się w miarę możliwości prowadzić spokojny tryb życia a nasza skóra, włosy i paznokcie na pewno nam za to podziękują. 


Kłopoty z hormonami - nadczynność lub niedoczynność tarczycy.
Jest to już jeden z poważniejszych problemów, jaki może mieć wpływ na włosy. Jeśli inne sposoby na zahamowanie nie pomagają a włosy lecą garściami, warto wybrać się na badania tarczycy. Pomoc endokrynologa może być w tej sytuacji nieoceniona. 


Przyjmowanie leków.
Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, antykoncepcyjnych czy przeciwtarczycowych także może mieć ogromne znaczenie na stan naszych włosów. Jeśli zauważycie bezpośredni związek między zażywaniem tych leków a wypadaniem włosów, najlepiej udać się do lekarza który przepisał nam dany lek. 


Nieodpowiednia pielęgnacja.
Używanie nieodpowiedniego szamponu czy maski zbyt blisko skóry głowy również może zaszkodzić do tego stopnia, że włosy zaczną wypadać. Również zbyt częste farbowanie włosów i poddawanie ich chemicznym zabiegom może mieć wpływ na ich nadmierną utratę. Najlepiej używać łagodnych preparatów do mycia a włosy farbować nie częściej niż co 3-4 miesiące.


Choroby skóry głowy.
Takie choroby jak grzybica, łupież, łojotokowe zapalenie skóry, atopowe zapalenie skóry czy wszawica może być ściśle związane z wypadaniem włosów. Jeśli zauważyliście u siebie jakieś niepokojące objawy znajdujące się w obrębie skóry głowy, należy udać się do lekarza dermatologa lub trychologa. Nie lekceważmy żadnych niepokojących sygnałów. 




Zanim jednak wybierzecie się do lekarza możecie spróbować sami zwalczyć problem. W aptekach i drogeriach mamy wiele preparatów, które mogą nam w tym pomóc: wcierki, oleje ziołowe, szampony, suplementy.  Niestety nie powiem Wam który z tych środków jest najlepszy bo na każdego działa co innego ;) Poobserwujcie się przez dłuższy czas i postarajcie się na spokojnie ocenić czy rzeczywiście macie do czynienia z wzmożonym wypadaniem włosów. 



You May Also Like

5 komentarze

  1. Wypadanie włosów to okropny problem, który sam się nakręca. Włosy zaczynają wypadać = większy stres = wypada jeszcze więcej.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie tak jest :/ Myślę, że jest to problem, którego nie da się w 100% powstrzymać.

      Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wszystko się zgadza, jednak ja bym jeszcze dodała zwiększone wypadanie włosów po ciąży (to też ma związek z zmianami hormonalnych).

    OdpowiedzUsuń
  4. Z problemem wypadania włosów najlepiej udac się do specjalisty dermatologa-trychologa, który zbada stan skóry głowy oraz zleci odpowiednią diagnostykę. W przypadku leczenia poza środkami farmakologicznymi bardzo pomocne sa zabiegi trychologiczne . np. mezoterapia skóry głowy oraz karboksyterapia. Wzrost włosów zostaje pobudzony, mieszki włosowe odżywione i wzmocnione a wypadanie włosów zmniejsza się.

    OdpowiedzUsuń

Fajnie, że jesteś! Koniecznie zostaw komentarz ❤️

Obraźliwe komentarze lub te dotyczące życia prywatnego zostają automatycznie usuwane.
Proszę o niezostawianie linków do swoich blogów w komentarzach.